Veilingnieuws: stamboom Hoeufft

Afb. Stamboom Hoeufft uit omstreeks 1700, foto met dank aan www.bubbkuyper.com.

Gisteren werd bij het veilinghuis Bubb Kuyper in Haarlem een zeer fraaie stamboom (65×75 cm) op velijn (perkament van kalfshuid) geveild uit omstreeks 1700, waarop alle alliantiewapens kleurrijk zijn geaquarelleerd. De verwachte opbrengst was 300-500 euro, maar de opbrengst werd 650 euro.

De familie Hoeufft is een oude regentenfamilie, waaruit telgen in 1815 en 1840 werden verheven in de Nederlandse adel met het predicaat van jonkheer. De familie is in 2010 in de mannelijke lijn uitgestorven, maar wordt in de vrouwelijke lijn nog door drie naamsdragers vertegenwoordigd.