25 t/m 29 april: timed online veiling Veilinghuis Van Spengen met kindertekeningen Prinses Beatrix en portretjes Van der Feltz

Afb. 1. Vijf kindertekeningen van Prinses Beatrix uit 1946: één van de vele bijzondere kavels op de komende veiling van Veilinghuis Van Spengen in Hilversum. Foto met hartelijke dank aan Veilinghuis Van Spengen.

Van 25 t/m 29 april loopt er een timed online veiling af bij Veilinghuis Van Spengen in Hilversum met kunst, antiek, zilver, porselein, juwelen, enz. Tot de aangeboden kavels behoren o.a. kindertekeningen door Prinses Beatrix en portretjes Van der Feltz. Lees het verhaal hierbij hieronder en kijk voor de online catalogus voor wat er verder geveild wordt op https://vanspengen.cloudcatalogus.nl/Home/Catalog

Kavel 1140 betreft vijf tekeningen die door Prinses Beatrix in 1946 zijn getekend. De tekeningen zijn ingelijst samen met een foto van het Koninklijk gezin uit 1948 ter gelegenheid van de Inhuldiging van Koningin Juliana. Elke tekening meet ca. 14 x 14 cm, is getekend met potlood en aquarel op papier en stellen paddenstoelen, vogeltjes en sprookjes voor. Het bijzondere is, dat de tekeningen gesigneerd zijn door Prinses Beatrix met ‘Trix’ of ‘Beatrix’ en een cijfer. Eén tekening is gedateerd 26 sept. 1946. Het Deense onderschrift luidt: Tegninger udfórt af Prinsesse Beatrix (Tekeningen gemaakt door Prinses Beatrix); Holland | 1946. Als herkomst wordt door het veilinghuis opgegeven, dat deze tekeningen door de Deense Koninklijke familie aan de familie van de huidige eigenaar zijn geschonken.

De tekeningen worden getaxeerd op 3000-5000 euro. Veilingopbrengst: 8.510 euro.

Kavel 506 betreft 5 silhouet portretjes in verguld metalen lijstjes met voorstelling van leden uit de adellijke familie Van der Feltz uit de 19e eeuw. De portretjes betreffen de volgende leden en twee aangehuwde leden van de familie Van der Feltz:

1. Gustaaf Willem van der Feltz (1742-1816), kapitein infanterie in Statendienst, assessor in het departementaal bestuur van Drenthe.
2. Charlotte Gerhardine von Rehden (1743-1802), echtgenote voor voornoemde Gustaaf Willem van der Feltz. Dit echtpaar woonde op huis Vredeveld in Assen.
3. Ubbo Emmius van Berchhuys (1747-1831), N.H. predikant te Groningen.
4. Henriette Sophie Hervine van der Feltz (1757-1839), echtgenote van voornoemde Ubbo Emmius van Berchuys.
5. Louiza Isabella Antonia van der Wyck geb. van der Feltz (1778-1847), echtgenote van jonkheer mr. Derk Jan van der Wyck (1760-1847). Dit echtpaar woonde op huis De Klencke in Oosterhesselen.

De portretjes worden getaxeerd op 150-200 euro. Veilingopbrengst: 435 euro.

Benieuwd naar wat er verder bij Veilinghuis Van Spengen in Hilversum geveild wordt? Kijk dan in de online catalogus https://vanspengen.cloudcatalogus.nl/Home/Catalog

Afb. 2. Vijf silhouetportretjes van leden en aangehuwde leden van de adellijke familie Van der Feltz. Foto met hartelijke dank aan Veilinghuis Van Spengen in Hilversum.