Prinselijke veiling 7 december: deel nalatenschap Z.K.H. Prins Carel Hugo de Bourbon de Parme

Afb. 1. Het 15e eeuwse ivoren triptiek.
Afb. 1. Het 15e-eeuwse ivoren triptiek.

Op woensdag 7 december wordt bij het Zeeuws Veilinghuis opnieuw een deel van de nalatenschap van Z.K.H. Prins Carel Hugo de Bourbon de Parme (1930-2010) geveild. Wie de catalogus online bekijkt en zoekt op ‘Bourbon’, komt 16 kavels tegen met een verwachte opbrengst van in totaal 9.830-14.360 euro.

Onder de aangeboden kavels bevinden zich dekenkisten, een palisander- en ebbenhoutenkast, een barometer en een staande klok. Het duurste kavel betreft een gesneden ivoren plaquette of middenstuk van een triptiek met voorstelling van ‘Het bezoek van de Wijzen uit het Oosten’, dat uit de 15e eeuw in Frankrijk stamt en 95×64 mm meet (lotnr. 1008). De geschatte opbrengst hiervan is 4000-6000 euro. Een houten kistje met beschilderingen (lotnr. 1013) wordt getaxeerd op 50-60 euro en is het goedkoopste kavel.

De meest opmerkelijke items zijn: een gesigneerd kunstwerk van Anton Heyboer met de titel ‘Ymuiden’, dat in een gemengde techniek is gemaakt en 140×110 cm meet (lotnr. 318), en een schaalmodel van een schip ‘Galeon Real Felipe’ (lotnr. 1010), dat een huwelijksgeschenk genoemd wordt.

Foto’s met hartelijke dank aan het Zeeuws Veilinghuis. Link naar de website van het Zeeuws Veilinghuis: www.zeeuwsveilinghuis.eu.