Veilingnieuws: 9 lotnummers uit de adellijke familie Röell bij Veilinghuis Peerdeman

Roell, compilatie
Op zondag 20 maart vindt er bij Veilinghuis Peerdeman in Utrecht (www.veilinghuispeerdeman.nl) een veiling plaats, waarop meerdere lotnummers met tafelzilver, zilver, schilderijen, munten, enz. worden aangeboden die afkomstig zijn uit een tak van de familie van de baronnen en jonkheren Röell (deze tak van de familie Röell heeft een eigen ‘chef de famille’ met de titel van baron bij eerstgeboorte, de overige nakomelingen zijn jonkheer/jonkvrouwe, maar daarnaast is er nog een tweede tak met de titel van baron bij eerstgeboorte, terwijl het Hoofd van de gehele familie Röell juist jonkheer is).

Het meest opvallende stuk is een humidor (een sigarenkist) van zilver, versierd met engeltjes met een lauwerkrans in de hand en het familiewapen Röell met daarboven de baronnenkroon, die blijkens de inscriptie aangeboden zal zijn bij het afscheid van mr. Herman Hendrik baron Röell (1806-1883) in 1879 als commissaris des Konings in Noord-Holland. Verder valt het tafelzilver met familiewapen op en een zilveren dienblad met het alliantiewapen Röell-Huydecoper. Volgens de veilingcatalogus zou dit afkomstig zijn uit het bezit van de kleinzoon van dit echtpaar: jonkheer mr. Herman Hendrik Röell (1899-1951) en Jeanne Elianne Röell née jonkvrouwe Huydecoper (1900-1989). Laatstgenoemde jonkheer Röell was in de jaren 1930-1946 burgemeester van Breukelen-Nijerode en Breukelen-Sint-Pieters.

De verwachte opbrengst van deze 9 lotnummers is 12.680 tot 18.250 euro. Hieronder volgt een overzicht van alle lotnummers. De foto’s met beschrijving zijn met hartelijke dank aan Veilinghuis Peerdeman in Utrecht (www.veilinghuispeerdeman.nl).

Roell f
Lotnummer: 1057 Veiling: Zondag 20 Maart 2016

2e gehalte zilveren grotendeels gematteerde humidor, rustend op vier bolpootjes, vier urnen op de hoeken, het deksel bekroond door een op één been staand engeltje, aan de voorzijde voorzien het familiewapen Röell bekroond door een baronnenkroon, helm en helmteken, de zijkanten geflankeerd door twee zittende engeltjes met een lauwerkrans in de rechterhand, aan de achterzijde een plaquette met gegraveerde tekst: Mr. H.H.. Brn. Röell Commissaris des Konings Provincie Noord-Holland 1860-1879, meester: Anth, 30 x 32 x 18 cm. (opm.: de veilingcatalogus vermeldt als inscriptie de voorletters ‘B.B.’, maar dit moet ‘H.H.’ zijn). Richtprijs: € 2500-3500.

Roell b
Lotnummer: 1087 Veiling: Zondag 20 Maart 2016

2e gehalte zilveren dienblad met opengezaagde rand en gegraveerd alliantiewapen Röell-Huydecoper, meester: C. Begeer, Utrecht, 1920, jonkheer Mr. Herman Hendrik Röell (1899-1951), burgemeester van Breukelen-Nijenrode en Breukelen-St.-Pieters, tr. 1925 Jkvr. Jeanne Elianne Huydecoper (1900-1989), herkomst: kleinzoon van het echtpaar Röell-Huydecoper, 2,5 x 30 x 21 cm. Richtprijs: € 200-300.

Roell c
Lotnummer: 2260 Veiling: Zondag 20 Maart 2016

Dordtse School: het toilet van Venus: Cupido en Venus gedrapeerde hemelsblauwe japon en gouden mantel met haar voet in de fontein en haar parels los, 2e helft 17e eeuw, herkomst: baronale tak van de familie Röell, 46 x 52,5 cm. Richtprijs: € 3000-5000.

Roell d
Lotnummer: 2427 Veiling: Zondag 20 Maart 2016

Hollandse School: dorpsherberg met figuren, paarden en kerk op de achtergrond, olieverf op paneel, Antwerpen, 17e eeuw, herkomst: adellijke familie Röell 22,5 x 35 cm. Richtprijs: € 1500-2000.

Roell e
Lotnummer: 2483 Veiling: Zondag 20 Maart 2016

Mogelijk Caspar Netscher (1635/1639-1684), portret van een jonge vrouw met rose japon, parelketting en parelcollier, halffiguur, olieverf op paneel, 2e helft 17e eeuw, herkomst: adellijke familie Röell, 20 x 15 cm. Richtprijs: € 2000-3000.

Roell f

Roell i
Lotnummer: 1248 Veiling: Zondag 20 Maart 2016

Paar 14kt gouden jumelles met gegraveerd familiewapen van de adellijke familie Röell. Richtprijs: € 100-150.

Roell j
Lotnummer: 240 Veiling: Zondag 20 Maart 2016

Verzilverde penning van het Algemeen Steuncomité, 1914, J.C. Wienecke., verzilverde penning van de Grossglockner, F. Orth, Wien, bronzen Eeremedaille der Gemeente Zeist, ter herinnering aan Ind. militaire dienst, majoor W. baron Röell, 13-4-’49, verzilverde penning 1e prijs Lichtstoet 28-8-1919, verzilverde penning Poppententoonstelling April 1889, verzilverde penning S.N.I.P. 28 Sept. 1915 en bronzen penning Pars Simonia Magnum Vectigal, Aan mr. W. baron Röell Commissaris der Nutsspaarbank te Utrecht. Richtprijs: € 80-100.

Roell k
Lotnummer: 1204 Veiling: Zondag 20 Maart 2016

24 1e gehalte zilveren couverts, rondfilet, gegraveerd met het wapen van de familie Röell, meester: Helweg & Zoon, Amsterdam, 1899 -één cassette aanwezig voor 12 couverts. Richtprijs: € 1800-2200.

Roell l
Lotnummer: 1205 Veiling: Zondag 20 Maart 2016

24 1e gehalte zilveren kleine couverts gegraveerd met het wapen van de familie Röell meester: Helweg & Zoon, Amsterdam, 1899 -één cassette aanwezig voor 12 couverts. Richtprijs: € 1500-2000.