Veilingnieuws: Royal & Noble bij Sotheby’s

Afb. Een zolder in de Scottish Borders… Foto met dank aan Sotheby’s/www.sothebys.com.

‘Door een dakraam valt het schemerige licht van een Schotse winterse middag op het verguldsel van een 18e-eeuwse spiegel, die lang naar de zolders van een groot huis was verbannen. De verontruste weerkaatsing van deze spiegel onthult de pracht van een tulband gedragen in een 17e-eeuws portret van Suleiman de Grote. Gestapeld tegen een eiken balk overziet hij de inhoud van zijn thuis op zolder in de Scottish Borders, zoals hij ooit deed in de grote State Rooms in Newbattle Abbey buiten Edinburgh in de jaren 1720’. Zo begint de sfeervolle beschrijving van deze veiling uit adellijk bezit op 20 januari bij Sotheby’s.

In de afgelopen jaren waren er meer van dit soort veilingen, die zeer succesvol waren door de adellijke herkomst. Dit keer is er veel afkomstig uit Fenton House van de Earls of Durham. Om Lambton Castle te kunnen restaureren verkoopt de 7th Earl of Durham nu goederen uit Fenton House, maar ook het huis en landgoed zelf staan te koop. Op deze veiling verder tafelservetten van Keizer Napoleon III, een zilveren tafelspiegelplateau uit het bezit van de Hertogen van Northumberland, glaswerk van de Markiezen van Lothian, een serie portretten van de Hertogen van Brabant en nog veel meer. Voor de online catalogus kijk op https://www.sothebys.com/en/buy/auction/2022/royal-noble?locale=en