Veilingnieuws: het theeservies van de schilderende freules Van Rappard bij het Venduehuis in Den Haag

Afb. Goudgerand & fijntjes beschilderd: het huwelijkscadeau van de freules Van Rappard. Foto met dan aan het Venduehuis
Afb. 1. Goudgerand & fijntjes beschilderd: het huwelijkscadeau van de freules Van Rappard. Foto met dank aan het Venduehuis
Afb. 2. Gesigneerd door Maria en Minette in 1839.

Van 16 t/m 19 mei vindt er een grote veiling plaats bij het Venduehuis der Notarissen in Den Haag, waar meerdere kavels een adellijke herkomst hebben.

Kavel 2514 betreft een porseleinen theeservies dat ter gelegenheid van een huwelijkjubileum door de freules Maria en Minette van Rappard fijnzinnig beschilderd werd met fraaie landschapjes. Het bijzondere is, dat het theeservies te dateren is, dankzij de ondertekening op de onderzijde door de beide dames: ‘Door Maria en Minette van Rappard 16 april 1839’.

De richtprijs is 2000-3000 euro en het servies is op 13, 14 en 15 mei nog te zien op de kijkdagen en wordt op 19 mei geveild.

Link naar de website van het Venduehuis met de online catalogus: www.venduehuis.com.