Veilingopbrengst collectie Smidt van Gelder-barones Van Zuylen van Nijevelt: bijna 750.000 euro

a22

Op dinsdag 19 januari vond er bij Sotheby’s in Londen een grote veiling plaats onder de naam ‘Of Royal and Noble Descent’, waarbij o.a. de kostbare verzameling van mr. Hendrik Ernst Smidt van Gelder (1923-2011) en Margaretha Rhoda Smidt van Gelder née barones van Zuylen van Nijevelt (1925-1999) geveild werd.

De familie Smidt van Gelder is een patriciaatsfamilie die in het blauwe boekje van het Nederland’s Patriciaat is terug te vinden en de familie verwierf grote bekendheid door hun Koninklijke Papierfabriek Van Gelder Zonen N.V., waarvan de heer Smidt van Gelder jarenlang directeur was. Het echtpaar woonde in Aerdenhout en verzamelde zilver, porselein en antiek. Hun collectie zilver was zó groot, dat er een standaardwerk over Nederlands zilver over geschreven kon worden. Tien lotnummers bleven onverkocht, waaronder 8 zilveren kandelaars, die 39.000-66.000 euro moesten opbrengen. Het zilver (74 lotnummers) bracht in totaal ruim 600.000 euro op, het porselein (15 lotnummers) ruim 50.000 euro en meubelen (6 lotnummers) ruim 60.000 euro.

Op de fotocompilatie het echtpaar Smidt van Gelder-Van Zuylen van Nijevelt met het zilver met de hoogste opbrengst (een reukbal uit 1620, ruim 39.000 euro), het porselein met de hoogste opbrengst (een Chinese kan uit de Kangxi periode met een Nederlandse verguld-zilveren deksel uit circa 1665, ruim 16.000 euro) en het meubelstuk met de hoogste opbrengst (een guéridon tafeltje met ingelegd houtwerk uit circa 1765, ruim 23.000 euro).

Bron: www.sothebys.com