Venduehuis Post-War and Contemporary Art: zaalveiling wo. 19 okt. en online veiling do. 20 okt. met beeld Koningin Wilhelmina door Charlotte barones van Pallandt

Afb. 1.

Op woensdag 19 oktober is er een zaalveiling bij het Venduehuis in Den Haag en op donderdag 20 oktober eindigt hier een online veiling. Beide betreffen Post-War & Contemporary Art veilingen. Bij de zaalveiling wordt het beeld van Koningin Wilhelmina geveild van de beeldhouwster Charlotte barones van Pallandt. Lees het verhaal hierbij hieronder en kijk voor de online catalogi om te zien wat er verder geveild wordt op https://wavemaker.venduehuis.com/auction?auction=494 en  https://wavemaker.venduehuis.com/auction?auction=495&categories=3&sort=automatically&display=grid

Charlotte barones van Pallandt
Charlotte Dorothée barones van Pallandt (1898-1997) werd geboren als dochter van Jan Anne baron van Pallandt, heer van Walfort, en Sarah Agnes Sophie barones van Pallandt, die een verre neef en nicht van elkaar waren. Zij groeide op huis Schaarsbergen op in een gezin met een ouder zusje, twee jongere zusjes en een jonger broertje, maar haar oudste zusje overleed al jong op 13-jarige leeftijd. Haar vader was kamerheer i.b.d. van Koningin Wilhelmina en daarnaast majoor-commandant vrijwillig automobielcorps.

Zij huwde in 1919 Joachim Adolph Zeyger graaf van Rechteren Limpurg uit een puissant rijke zijtak van deze familie en ging met hem in Wenen wonen, waar hij als gezantschapsattaché werkzaam was. Het huwelijk hield niet lang stand en vijf jaar later besloten zij uiteen te gaan. Hierna wijdde zij zich geheel aan haar grote passie en werd de belangrijkste Nederlandse beeldhouwster van de 20e eeuw.

Haar meest bekende werk is het monumentale beeld dat zij van Koningin Wilhelmina maakte en dat velen kennen voor Paleis Noordeinde in ’s-Gravenhage. Een gesigneerd exemplaar van dit beeld wordt nu op deze veiling aangeboden. Het betreft lot 78 en wordt getaxeerd op 7000-10.000 euro. Veilingopbrengst: 7000 euro.

Link naar de biografie van Charlotte van Pallandt in het Vrouwenlexicon: http://resources.huygens.knaw.nl/vrouwenlexicon/lemmata/data/Van_Pallandt

Benieuwd naar wat er verder op deze veilingen bij het Venduehuis in Den Haag geveild wordt? kijk dan in de online catalogi https://wavemaker.venduehuis.com/auction?auction=494 en  https://wavemaker.venduehuis.com/auction?auction=495&categories=3&sort=automatically&display=grid

Afb. 2. Charlotte Dorothée barones van Pallandt (1898-1997).