Veilinghuis Korendijk: afloop online veiling maandag 25 oktober

Afb. 1. Wapenporselein bij Veilinghuis Korendijk, dependance van het Zeeuws Veilinghuis. Foto met hartelijke dank aan Veilinghuis Korendijk/https://veilinghuiskorendijk.nl

Op maandag 25 oktober loopt er een online veiling af van kunst, antiek, zilver, schilderijen, enz. in allerlei prijsklassen bij Veilinghuis Korendijk, dat een dependance is van het Zeeuws Veilinghuis in Middelburg. Lees het verhaal bij enkele kavels hieronder of kijk in de online catalogus voor wat er verder geveild wordt op https://korendijk.cloudcatalogus.nl/Home/Catalog

Kavel 1755 betreft een ‘Wapenkaart der burgemeesters van Middelburg van 1498 af’ uit 1738. Op deze kaart staan alle burgemeesters van Middelburg met hun familiewapen vanaf 1498 tot 1738 en deze wapenkaart biedt zo een mooi beeld van welke familie op welk moment tot de meest vooraanstaande geslachten in Middelburg behoorde.

De kaart meet 65×50 cm en wordt getaxeerd op 100-200 euro. Veilingopbrengst: 140 euro.

Kavel 422 betreft een Famille rose Chine de Commande porseleinen kom met het Wapen van Zeeland, gemerkt Edme Samson, Frankrijk circa 1900 en een dito bord met ‘Wapenschild’. Dit soort borden werden in het verleden veel op bestelling gemaakt. Meestal met het eigen familiewapen, maar als blijk van verbondenheid met de eigen provincie/het eigen gewest komen we ook veel wapenborden tegen met wapens van de eigen provincie/het eigen gewest.

Het bord en de kom worden beide getaxeerd op 150-200 euro. Veilingopbrengst: 55 euro.

Benieuwd naar wat er verder geveild wordt? Kijk dan in de online catalogus van Veilinghuis Korendijk https://korendijk.cloudcatalogus.nl/Home/Catalog

Afb. 2. Een wapenkaart met de wapens van de burgemeesters van Middelburg. Foto met hartelijke dank aan Veilinghuis Korendijk/https://veilinghuiskorendijk.nl