Post War & Contemporary Art bij het Venduehuis in Den Haag: zaalveiling wo. 20 oktober met o.a. portret Koningin Beatrix door Andy Warhol

Afb. Uit de serie ‘Reigning Queens’ door Andy Warhol: Koningin Beatrix. Foto met hartelijke dank aan het Venduehuis in Den Haag/www.venduehuis.com.

Op woensdag 20 oktober is er een zaalveiling bij het Venduehuis in Den Haag met o.a. deze portretten door Andy Warhol. Lees het verhaal hierbij hieronder of kijk in de online catalogus van het Venduehuis voor wat er verder geveild wordt op https://wavemaker.venduehuis.com/auction?auction=442&display=grid&auction=441

In 1985 maakte de Amerikaanse filmregisseur, auteur en kunstenaar Andy Warhol de serie ‘Reigning Queens’, waarin hij de toenmalige vier regerende koninginnen vereeuwigde: Koningin Elizabeth II van het Verenigd Koninkrijk, Koningin Margrethe II van Denemarken, Koningin Ntfombi Twala van Swaziland en Koningin Beatrix der Nederlanden.

“Too much royal, too less Warhol…”
Van deze serie werd een speciale Royal Edition in een gelimiteerde uitgave van dertig stuks gemaakt, waarbij diamantstof op de natte, net gedrukte portretten werd aangebracht, wat voor een sprankelend effect zorgde. Koningin Beatrix was kritisch bij het aanschouwen van haar eigen beeltenis en zou de opmerking “Too much royal, too less Warhol” gemaakt hebben.

Bij het Venduehuis wordt nu één van deze sets van Koningin Beatrix geveild, die alle vier gesigneerd, ingeschreven en genummerd zijn met potlood ‘R A P 1/5 Andy Warhol’. Ze meten 100×80 cm en worden getaxeerd op 80.000-100.000 euro. Veilingopbrengst: 175.000 euro.

Benieuwd naar wat er nog meer geveild wordt? Kijk dan in de online catalogus van het Venduehuis https://wavemaker.venduehuis.com/auction?auction=442&display=grid&auction=441