Veilinghuis Korendijk: afloop online veiling maandag 31 januari

Afb. 1. Een zilveren mosterdpot uit de eerste helft van de 18e eeuw met alliantiewapens. Foto met hartelijke dank aan Veilinghuis Korendijk/https://veilinghuiskorendijk.nl

Op maandag 31 januari loopt er een online veiling af van kunst, antiek, zilver, schilderijen, enz. in allerlei prijsklassen bij Veilinghuis Korendijk, dat een dependance is van het Zeeuws Veilinghuis in Middelburg. Lees het verhaal bij enkele kavels hieronder of kijk in de online catalogus voor wat er verder geveild wordt op https://korendijk.cloudcatalogus.nl/Home/Catalog#

Kavel 236 betreft een zilveren mosterdpot met floraal decor en alliantiewapens, dat vervaardigd is in Sneek in de eerste helftvan de 18e eeuw. Het linker wapen laat een halve Friese adelaar en drie klaverbladen zien. Het zou hier kunnen gaan om de familie Van Andringa. Het rechter wapen laat een pelikaan zien die haar jongen in het nest voedt. Hier zou het om het wapen van de familie Hopperus kunnen gaan. Helaas zijn er geen kleuraanduidingen aangebracht en nader genealogisch onderzoek zou duidelijk kunnen maken om welk huwelijk het hier gaat.

De mosterdpot wordt getaxeerd op 250-350 euro. Veilingopbrengst: 655 euro.

Afb. 2. Een leuke uitdaging: om welke alliantiewapens gaat het hier? Het linker wapen zou Van Andringa kunnen zijn en het rechter Hopperus. Foto met hartelijke dank aan Veilinghuis Korendijk/https://veilinghuiskorendijk.nl

Kavel 1040 betreft vijf portretminiaturen uit de 19e/20e eeuw. Bij enkele hiervan staan achterop aantekeningen die mogelijk iets kunnen zeggen over de identiteit. Na de 17e en 18e eeuw met portretten op groot formaat werden miniaturen populair; de wanden van kastelen, buitenplaatsen en grachtenpaleizen hingen inmiddels vol met familieportretten en boden nog maar weinig plek. Daarnaast was een miniatuur natuurlijk ook een veel goedkopere wijze om je te laten vereeuwigen. Pas aan het einde van de 19e eeuw kwamen portretten op groot formaat door society portretschilders als Pirsch, Horovitz weer in trek.

De vijf miniaturen worden getaxeerd op 150-250 euro. Veilingopbrengst: 160 euro.

Benieuwd naar wat er verder geveild wordt bij Veilinghuis Korendijk? Kijk dan in de online catalogus https://korendijk.cloudcatalogus.nl/Home/Catalog#

Afb. 3. Vijf portretminiaturen, waarbij enkele op de achterzijde aantekeningen, die mogelijk aanwijzingen geven over de identiteit. Foto met hartelijke dank aan Veilinghuis Korendijk/https://veilinghuiskorendijk.nl