Veilingnieuws: A young prince

Afb. A young prince, door Manuel Arroyo y Lorenzo (1854-1902). Foto met dank aan www.venduehuis.com.

Van 10 t/m 14 november vindt er bij het Venduehuis in ‘s-Gravenhage een grote veiling plaats waar onder meer dit schilderij van Manuel Arroyo y Lorenzo (1854-1902) wordt aangeboden met als titel ‘A young prince’. Wat het schilderij voor AiN interessant maakt, is het negentiende-eeuwse beeld hoe er toen tegen afkomst werd aangekeken: een jonge, zelfbewuste prins krijgt uitleg van zijn gouverneur over een heldhaftige voorvader op een steigerend paard, die staat afgebeeld op een wandtapijt. Zijn moeder kijkt toe, terwijl zowel de gezelschapsdame als de gouverneur bijna eerbiedig naar de jonge prins uit deze illustere familie kijken, die de stamhouder is en de belichaming van een eeuwenoude familietraditie van eer.

Het schilderij meet 55×90 cm, is gesigneerd en wordt geschat op 1000-1500 euro.

Foto met dank aan www.venduehuis.com.